/ PAP Lifestyle | 14.08.2014

544 konie w "garbusie". Zobacz go

Wyścigowy Beetle GRC będzie atrakcją zlotu "garbusów"
[fot: Volkswagen Group Polska]

Model Volkswagena zwany u nas garbusem, a poza granicami naszego kraju żukiem czyli beetle, od lat ma swoich miłośników. Jednak chyba w swoich najśmielszych marzeniach nie przypuszczali, że owe auto może wystąpić w wersji wyścigowej.

Okazuje się, że takie auto już powstało. To Rallycross Beetle GRC opracowany na potrzeby amerykańskiej klasy wyścigowej GRC. Do prędkości 100 km/h rozpędza się w 2,1 sekundy.

To jedna z największych atrakcji Beetle Sunshinetour - największego spotkania samochodów VW Beetle, New Beetle i garbusów w Europie. To już dziesiąte spotkanie fanów tych pojazdów na plaży w Travemunde z roku na rok jest coraz bardziej większe. W tym roku ma się tam pojawić około 400 samochodów oraz niemal 4 tys. widzów. Aby każdy z pojazdów znalazł dla siebie miejsce, zlot rozpocznie się tym razem na lotnisku w Lubece. Punkt końcowy parady pojazdów to Brugmanngarten w Travemunde.

Zobacz relację z ubiegłorocznego zlotu garbusów w Travemunde

Oprócz muzyki na żywo granej przez zespoły Urban Beach, Projekt Caramba oraz DJ-a, wystąpi w tym roku gwiazda niemieckiego programu Voice of Germany Ole Soul Feddersen w duecie z Nathalie Dorra oraz zespołem. Zaprezentują oni specjalnie skomponowany utwór z okazji Sunshinetour.

Jednak faktycznymi gwiazdami imprezy są fani oraz ich kultowe pojazdy. Wybrany zostanie najładniejszy plażowy Garbus. Oprócz przebrań uczestników do specyfiki Sunshinetour należą także przebrania samochodów. Każdy styl jest dozwolony.

Oczywiście Volkswagen zaprezentuje swoje nowe modele tego pojazdu. Będzie więc można zobaczyć Beetle Dune, pojazd studyjny Beetle w wersji crossowej oraz Beetle Cabrio Karmann.

Tak się prezentuje Beetle Dune

I oczywiście wspomniany na wstępie Rallycross Beetle GRC. Samochód ten, z silnikiem o mocy 544 KM oraz napędem na 4 koła, został opracowany przy współpracy z Andretti Autosport na potrzeby amerykańskiej klasy wyścigowej GRC. W dniach 19-20 września zadebiutuje on na wyścigach w Los Angeles. To wyścigowe auto potrzebuje jedynie 2,1 sekundy by rozpędzić się do prędkości 100 km/h.

O tym jak jeździ się Rallycross Beetle GRC mówią kierowcy wyścigowi

Na stronie www.beetle-sunshinetour.de dostępny jest szczegółowy program spotkania, które rozpocznie się jutro na polach Brugmanngarten w Travemunde.

Czytaj więcej w Platine.pl
Polak ścigał się wokół wygasłego wulkanu
Kierowca rajdowy lubi też zawody na Mazurach, gdzie trasy są bardzo szybkie i wąskie.
Kierowcy rajdowi grają w łapki. Po co?
Niekonwencjonalne ćwiczenia zwiększają koncentrację, spostrzegawczość i refleks.
Żyje z muzyki, ale najchętniej słucha... silnika
Bez zastanowienia wyłączam radio w samochodzie - przyznaje artysta.

/ PAP Lifestyle | 14.08.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie