/ PAP Lifestyle | 8.01.2015

Zdjęcia z podpisami sportowców na aukcji WOŚP

Zdjęcia z podpisami sportowców na aukcji WOŚP
[fot: Allegro.pl/PAP/PrntScrn]

Fotografie z autografami mistrzów olimpijskich Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha, zrobione przez fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej, można od wczoraj licytować na internetowych aukcjach na rzecz WOŚP.

Na pierwszym zdjęciu Kowalczyk - mistrzyni i medalistka olimpijska, mistrzostw świata i czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich - biegnie po złoty medal podczas igrzysk w Soczi na dystansie 10 km.

Druga fotografia przedstawia Stocha - dwukrotnego mistrza olimpijskiego z 2014 r. i mistrza świata w skokach narciarskich - podczas skoku treningowego w Planicy przed zawodami Pucharu Świata w 2013 roku.

Autorem obu zdjęć jest fotoreporter PAP Grzegorz Momot. Zdjęcie Stocha zostało wykonane podczas finału PŚ w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy. - Zawodnicy osiągają tam odległości ponad 200 metrów a piękne plenery wokół skoczni dają fotoreporterowi wiele możliwości - powiedział Momot. Jak dodał, skoczek podpisał zdjęcie w grudniu w Zakopanem, gdzie będąc kilka dni po operacji stawu skokowego, obserwował trening kolegów na Wielkiej Krokwi.

Zdjęcie Kowalczyk zostało wykonane w czasie Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 r., podczas biegu na 10 km stylem klasycznym. Justyna Kowalczyk zdobyła wtedy złoty medal. Podpisała zdjęcie podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwajcarskim Davos 13 grudnia 2014 r. - dodał fotoreporter.

Jak powiedziała redaktor naczelna PAP Foto Anna Brzezińska-Skarżyńska, Stoch bardzo ucieszył się możliwości wsparcia Orkiestry. Zadowolona była także Kowalczyk choć zdobycie jej autografu było nie lada wyzwaniem, ponieważ mistrzyni dużo podróżuje.

Cena wywoławcza każdej z fotografii wynosi 1000 złotych. Licytacje na stronie potrwają do 21 stycznia. Można je znaleźć na stronach: http://aukcje.wosp.org.pl/zdjecie-z-autografem-justyny-kowalczyk-i1283228 oraz http://aukcje.wosp.org.pl/zdjecie-z-autografem-kamila-stocha-i1283342

Najbliższy, 23 Finał WOŚP, zaplanowany na 11 stycznia, będzie przebiegał pod hasłem: Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Czytaj w Platine.pl
Polacy zaczęli zarabiać na komiksach
W ciągu roku niektóre prace podrożały nawet pięciokrotnie.
Sprzedali kapelusz Napoleona za 2 mln euro
Teraz będzie ozdobą w jednym z koreańskich biurowców.
Licytacja dzieł młodych artystów. Co będzie można kupić?
Ceny wywoławcze prac z kręgu młodej sztuki wahają się od 100 do 500 zł.

/ PAP Lifestyle | 8.01.2015

Udostępnij

Najnowsze galerie