/ PAP Lifestyle | 10.03.2014

Zlicytowali książkę Pierwszej Damy za 10 tys. zł

Zlicytowali książkę Pierwszej Damy za 10 tys. zł
[fot: PAP]

Filiżanki od premiera Donalda Tuska, pióro Bronisława Komorowskiego i grafiki Franciszka Starowieyskiego zlicytowane zostały w weekend podczas aukcji na rzecz chorych dzieci, zorganizowanej przez stowarzyszenie K40.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie przedwczoraj po raz szósty zorganizowano akcję charytatywną K40 Naszym dzieciom. Licytację uprzyjemniły muzyczne występy popularnych aktorów. Na scenie goście mogli oklaskiwać m.in. Joannę Kulig oraz Kacpra Kuszewskiego, którzy śpiewali Miłość w Portofino i Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.

Zlicytowane zostały dary przekazane m.in. przez Teresę Starowieyską, prezydenta Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska, Andrzeja Wajdę i Leonarda Cohena. Osoby biorące udział w licytacji były bardzo hojne. Nowy właściciel książki Wykwintna kuchnia polska podarowanej przez Pierwszą Damę Annę Komorowską (z autografem) zdecydował się zapłacić za nią 10 tys. zł. Licytacje innych przedmiotów osiągały podobne, wysokie kwoty.

- Gdybym nie był aktorem i zarabiał jakieś uczciwe pieniądze, to bym te grafiki kupił - dowcipkował ze sceny podczas licytacji prac Franciszka Starowieyskiego Robert Więckiewicz, gwiazda wieczoru. Ten znakomity aktor dwoił się i troił, żeby organizatorom udało zebrać się jak najwyższą kwotę pieniędzy. Publiczność płakała ze śmiechu, gdy wspominał swoje ostatnie przygody z podróżowania z Lechem Wałęsą oraz rozmowy z Andrzejem Wajdą. Nie zabrakło także akcentów politycznych, a nawet drobnych złośliwości pod adresem m.in. Władimira Putina.

Oprócz znakomitego odtwórcy przywódcy Solidarności pruszkowska publiczność oklaskiwała także m.in. Joannę Kulig, Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego, Ewę Gorzelak, Jolantę Fraszyńską, Ewę Telegę, Pawła Królikowskiego i Kacpra Kuszewskiego.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wakacje dla małych pacjentów Instytutu Onkologii przy Centrum Zdrowia Dziecka. - Chciałybyśmy podarować im dwa tygodnie wypoczynku i beztroskiej zabawy w gronie tak samo doświadczonych przez los przyjaciół i pod opieką wykwalifikowanej kadry wolontariuszy - lekarzy, pielęgniarek i pedagogów - informują członkinie stowarzyszenia K40.

K40
To stowarzyszenie, które pomaga dzieciom doświadczonym przez choroby nowotworowe. Jej prezesem jest aktorka Ewa Telega, która regularnie zaprasza swoich znanych przyjaciół i wspólnie szukają pomocy dla potrzebujących.
Czytaj w Platine.pl
Zlicytują niepowtarzalnego Mustanga
Pieniądze z charytatywnej aukcji pójdą na badania nad... cukrzycą.
Jeden komiksowy obrazek za miliony euro
Choć w Polsce rynek dopiero raczkuje, najdroższy szkic ponad sześciokrotnie przebił na lutowej aukcji cenę wywoławczą.
Kora Jackowska wystawiła na aukcję... Madonnę
Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w zamieszkach na Majdanie.

/ PAP Lifestyle | 10.03.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie