(red. DT) / PAP Lifestyle | 16.12.2014

Znany zabytek rozbłyśnie nowym blaskiem

Znany zabytek rozbłyśnie nowym blaskiem
[fot: EPA/MAURIZIO BRAMBATTI]

Po niedawnej instalacji najnowocześniejszego oświetlenia w Kaplicy Sykstyńskiej, nowym blaskiem rozbłyśnie także kopuła oraz fasada bazyliki Świętego Piotra. Nowe instalacja zostanie uruchomiona w piątek, tuż po włączeniu lampek na wielkiej choince w Watykanie.

W piątek około godziny 18, po raz pierwszy włączone zostanie nowe oświetlenie bazyliki watykańskiej, na które składa się 315 energooszczędnych żarówek LED.

Inauguracja nowego systemu odbędzie się kilkadziesiąt minut po uroczystości na placu Świętego Piotra, w trakcie której zapalone zostaną światła na choince przywiezionej w tym roku z Kalabrii.

To będzie podwójne święto światła - podkreślają rzymskie media. Zauważają też, że ostatnio zaniepokojenie rzymian i turystów wywoływał widok pogrążonej w ciemnościach kopuły bazyliki.

Nowe, wielobarwne oświetlenie, które zastąpi przestarzałe żarówki, zapowiadane jest jako wyjątkowo sugestywne i zaskakujące.

Czytaj w Platine.pl
Włosi wskrzeszają zawód bagażowego
Na razie z usług tragarzy można skorzystać w Rzymie, Mediolanie i Florencji.
Kawiarnia w Rzymie przesadza z cenami?
W Caffe Greco, w której oprócz znakomitych gorących napojów, są też doskonałe ciasta, należy liczyć się z wysokimi cenami.
W Rzymie podrożały hotele. Powód?
Władze włoskiej stolicy liczą, że dzięki podwyżce opłaty pobytowej do coraz bardziej pustej kasy miejskiej wpłynie dodatkowo nawet 90 milionów euro rocznie.

(red. DT) / PAP Lifestyle | 16.12.2014

Udostępnij

Najnowsze galerie